DSM-III-R Casebook of Selection Selection

Z podręcznikiem diagnostyki i statystyki zaburzeń psychicznych (trzecia edycja) (DSM-III), a teraz z poprawionym DSM-III (DSM-III-R), współczesna psychiatria podjęła wysiłki w celu uzyskania jednolitej klasyfikacji zaburzeń psychicznych i wzmocnienia diagnoza, badania i leczenie. Jako nauczyciel psychiatrii, który pracuje z lekarzami psychiatrycznymi, medycznymi i chirurgicznymi, uważam zarówno DSM-III, jak i DSM-III-R za przydatne narzędzia pedagogiczne, ale jak w każdym systemie opisowym, mają swoje ograniczenia. Tutaj DSM-III-R Casebook of Treatment Selection rozszerza i rozszerza kategorie diagnostyczne w DSM-III-R z przykładami przypadków (każdy naprawdę jest miniaturową konferencją przypadku) i pokazuje czytelnikowi, jak doświadczeni psychiatrzy podchodzą do leczenia prawdziwych pacjentów w cała ich ekscytująca i frustrująca złożoność.
Ta książka jest dodatkiem do zaktualizowanej wersji 1985 autorów A DSM-III Casebook of Differential Therapeutics: Clinical Guide to Treatment Selection (New York: Brunner / Mazel) i jest godnym następcą. Rozdział wprowadzający Konceptualny przewodnik wyboru leczenia bardziej ułatwia myślenie autorów w pewnych obszarach: jak formułują przypadek, jak określają, gdzie, jak i jak długo pacjenci będą poddawani leczeniu i jakie podejścia i należy stosować terapie, zarówno somatyczne, jak i psychologiczne. W tym rozdziale, w jaki sposób umysł klinicysty operuje formułą historii pacjenta i opracowuje strategie współpracy z pacjentem, autorzy podkreślają proces podejmowania decyzji klinicznych, a nie wyniki.
Reszta (i wyraźnie mięso) książki składa się z prezentacji 53 przypadków, które stanowią przykład wielu diagnoz w DSM-III-R. Większość przypadków wynika z własnych praktyk autorów lub spraw, które nadzorowali lub z którymi w inny sposób mieli jakąś znajomość. Biorąc pod uwagę szerokie pochodzenie autorów w psychoanalizie, psychiatrii ogólnej i ambulatoryjnej, przypadki te zawierają nie tylko bezpośredniość rzeczywistych problemów pacjentów, ale także poczucie, jak praktykujący psychiatrzy podchodzą do złożonych przypadków z otwartością, tolerancją na frustrację, i zdolność do bycia zaskoczonym. Sprawy te przeplatają się z dyskusjami ekspertów-gości, a nawet historycznymi doniesieniami z Freud, Kraepelin i innych. Są mniej skuteczne. Wydaje się, że bardziej zależy im na przekazywaniu specjalistycznej wiedzy konsultanta niż na zagłębianiu się w szczegóły i złożoności interaktywnej sprawy.
Ta książka poleca się praktykom z różnych dziedzin medycyny i chirurgii, a także osobom zajmującym się edukacją medyczną. Psychiatrzy nie tylko skorzystają z dyskusji na temat przypadków i terapii, ale interniści, lekarze rodzinni, specjaliści medyczni, chirurdzy i ich współpracownicy w szpitalach ogólnych wezmą wiele cennych lekcji.
W końcu, pomimo tego, co mogło być nudną podróżą po sprawach i kategoriach, bardzo mi się podobała ta książka. Zmusiło mnie to do odczuwania, myślenia, interakcji, do dyskutowania z autorami o niektórych wnioskach i do ponownej oceny niektórych decyzji klinicznych podjętych dla moich własnych pacjentów Miał poczucie dobrej walki, wymagające i złożone, bez prostych odpowiedzi i wielu niejednoznacznych wyników – tak jak dobra praktyka kliniczna.
Randy S. Glassman, MD
Brigham and Women s Hospital, Boston, MA 02115

[więcej w: olx pl bialystok, olx stargard szczecinski, szkła progresywne cena ]