Narkotyki i uzależniające zachowania: Przewodnik po leczeniu

Rząd USA wypowiedział wojnę w sprawie produkcji i stosowania nielegalnych narkotyków. Międzynarodowy biznes narkotykowy zaczyna się od biednych rolników, którzy uprawiają makówki w południowo-wschodniej Azji i na Bliskim Wschodzie, a także ich odpowiedniki w Ameryce Środkowej i Południowej, którzy uprawiają krzew. Chemiczne traktowanie tych roślin daje skoncentrowaną i silnie uzależniającą heroinę i kokainę. Bezwzględne kartele narkotykowe transportują te nielegalne substancje na chciwe rynki w Stanach Zjednoczonych i Europie, gdzie sieci dystrybucji zapewniają niezliczoną liczbę tysięcy uzależnionych. Zbrodnie, bitwy o murawy i korupcja związane z narkotykami spowodowały zniszczenie wielu istnień i dzielnic. Sekretarz Zdrowia i Opieki Społecznej ogłosił niedawno, że nadużywanie narkotyków wśród starszych uczniów w szkołach zdaje się zmniejszać. Niemniej jednak, jeden z co dwóch licealistów może próbować nielegalnego narkotyku przed ukończeniem studiów. Wśród osób często zajętych wskaźnik wykorzystania jest wyższy, a wśród osób, które porzuciły naukę, wskaźnik ten jest jeszcze wyższy. Osoby uzależnione, które używają igieł, są narażone na ryzyko zakażenia, w tym związane z zespołem nabytego niedoboru odporności. Pragnienie narkotyków jest często tak silne, że nawet ciąża, aresztowanie, uwięzienie lub konflikt rodzinny nie jest wystarczającym powodem do powstrzymania się od tego.
Hamid Ghodse, psychiatra z St. George s Medical School w Londynie, oferuje wiele użytecznych informacji o uzależniających efektach i prezentacjach klinicznych dotyczących zakresu opiatowych leków przeciwbólowych, leków uspokajających i uspokajających, stymulantów, halucynogenów, marihuany i lotnych rozpuszczalników. Nie zawiera uzależnienia od alkoholu. Jego celem jest zapewnienie jasnych i praktycznych porad nie tylko lekarzom, ale także innym specjalistom, których praca nawiązuje kontakt z uzależnionymi. Należą do nich kuratorzy sądowi, policja i służby opieki społecznej.
Ta książka skupia się na brytyjskich doświadczeniach związanych z narkomanią. Zgodnie z zaleceniami komitetu Rolleston (1926), pojawił się wyjątkowo brytyjski system, umożliwiający lekarzom przepisywanie heroiny osobom uzależnionym w celach związanych z utrzymaniem. To podejście medyczne funkcjonowało dość dobrze, o ile liczba osób uzależnionych była niewielka. Jednak w latach 60. XX w. Uzależnienie od heroiny w Wielkiej Brytanii zaczęło gwałtownie rosnąć. Kilku lekarzy zaczęło przepisywać coraz większe ilości heroiny, a część tego narkotyku trafiła na nielegalny rynek (jeden lekarz przepisał równowartość 6 kg heroiny w ciągu jednego roku). Pogorszenie brytyjskiego problemu narkotykowego doprowadziło do wprowadzenia ustawy o niebezpiecznych substancjach niebezpiecznych z 1967 r., Która ograniczyła prawo do przepisywania heroiny i kokainy lekarzom posiadającym specjalną licencję od Home Office i pracujących w wyspecjalizowanych jednostkach zajmujących się uzależnieniem od narkotyków.
Narkomani używają swojego leku z wyboru, aby uzyskać szybkie efekty psychiczne, takie jak euforia, zmienione postrzeganie, zwiększona energia i zwiększona pewność siebie. Metoda użycia (parowanie, palenie, wstrzyknięcie dożylne, mieszanie itd.) Może przyspieszyć lub zwiększyć efekty. Stopniowo, efekty te są tracone, a uzależnieni nadal przyjmują leki z przyzwyczajenia lub w beznadziejnym wysiłku, aby przezwyciężyć pragnienie lub zapobiec bolesnym objawom odstawienia.
Ta książka zawiera szczegółowe wskazówki medyczne dotyczące leczenia zatrucia i wycofywania się z różnych uzależniających leków oraz zarządzania komplikacjami medycznymi
[przypisy: refundacja aparatów słuchowych, climax control skład, stomatologia rzeszów ]