AIDS w XXI wieku: choroba i globalizacja ad

Botswana jest stosunkowo zamożnym afrykańskim krajem ze względu na przemysł diamentowy. Jednak wśród pracowników Debswana, firmy diamentowej, która stanowi jedną trzecią produktu krajowego brutto Botswany, seroprewalencja HIV wynosi prawie 29 procent. W Zambii, kraju, w którym epidemia jest prawie tak dotkliwa, jak w Botswanie, liczba nauczycieli, którzy umierają co roku z powodu AIDS, przekracza obecnie liczbę nauczycieli, którzy kończą corocznie wszystkie kolegia szkoleniowe. Niestety, jak zauważają autorzy, wiedza i obserwacja afrykańskiej epidemii HIV-AIDS nie zostały przełożone na odpowiednie działania. Twierdzą, że skuteczne działania prewencyjne będą musiały wykroczyć poza skupianie się na interwencjach biomedycznych i behawioralnych na zmieniających się środowiskach wysokiego ryzyka. Ten ostatni cel będzie wymagał przywództwa politycznego i podejścia wielosektorowego, które wykraczają poza agencje zdrowia. Sukcesy Ugandy w zapobieganiu są wymieniane jako cele dla innych krajów.
W podziękowaniach autorzy dziękują pracownikom KLM Airlines, ponieważ sekcje książki zostały napisane na lotach KLM oraz w poczekalni KLM w Amsterdamie. Niestety, rodzaje problemów, które mogą wyniknąć, są widoczne w książce. Problemy te obejmują błędy faktyczne (Pneumocystis carinii jest przenoszony przez ptaki, a HIV zakaża małpę Sykes) prostymi niedopatrzeniami, takimi jak uwzględnienie danych liczbowych, które nie są wymienione w tekście. Autorzy ujawniają także swoje pochodzenie w ekonomii, a nie medycynie klinicznej, nie definiując terminów, które nie są zrozumiałe dla nieekonomistów (np. Współczynnik Giniego i pośredników parastatycznych ) i wprowadzających w błąd stwierdzeń na temat medycyny ( Niektórzy lekarze wolą stopniowo zwiększać leczenie za pomocą terapii za pomocą jednego leku ). Książka jest dodatkowo niszczona przez truizmy, takie jak Wskaźniki umieralności, które mają decydujący wpływ na wskaźniki oczekiwanej długości życia oraz Im dalej patrzysz w przyszłość, tym mniej masz pewności. Czytelnikowi pozostaje żałować, że autorzy spędzili mniej czasu na samolotach i więcej czasu na konsultacje z redaktorem medycznym.
Chociaż AIDS w XXI wieku będzie przede wszystkim wartościowy dla osób zainteresowanych ekonomią zdrowia i rozwojem międzynarodowym, nawet najbardziej nieformalnym czytelnikom uderzy globalna tragedia AIDS i prawdopodobieństwo, że epidemia przejdzie od złego do gorszego.
Harold W. Jaffe, MD
Ośrodki ds. Kontroli i Prewencji Chorób, Atlanta, GA 30333

[więcej w: szpital praski chirurgia, helicobacter pylori cena badania, prądy interferencyjne ]
[przypisy: piramida żywieniowa 2014, szkła progresywne cena, nfz lista oczekujących do sanatorium ]