The Fasting Girl: A True Victorian Medical Mystery ad

Publiczna dyskusja o tajemnicach i możliwych oszustwach młodej kobiety podkreśla rozwój nowoczesnej psychiatrii i post-darwinowskiego szaleństwa spirytualizmu pod koniec XIX wieku, z których wszystkie Stacey przedstawiają jako istotne konteksty dla sprawy Fanchera. Co więcej, jak twierdzi Stacey przy wsparciu naukowców takich jak Joan Jacobs Brumberg i Rudolph Bell, sytuacja Fanchera jest szczególnie zmieniona przez kwestie ról seksualnych. Ta dziewczyna na czczo gestykuluje zarówno w XIX-wiecznych debatach na temat anoreksji, jak iw kilku badaniach z ostatnich dwudziestu kilku lat, które utworzyły związki pomiędzy wszechobecnymi zaburzeniami odżywiania w naszych czasach a tymi w poprzednich pokoleniach. Odkrywając świętą anoreksję lub anoreksję mirabilis średniowiecznych świętych i modne choroby kobiece w XIX i XXI w., Uczeni anoreksji sugerowali, że odmowa jedzenia działała przez całą historię jako możliwy sposób dla młodych ludzi. kobietom, aby zrezygnowały z oczekiwanych i szkodliwych ról społecznych oraz sprawowały kontrolę nad swoim życiem. Stacey odkryła Fanchera w dyskusji na temat jadłowstrętu Brumberg i nadal stawia ją w stosunku do tych naukowych debat.
Jak widać, jest to niezwykle ambitna książka, której słabości wynikają z nadmiernego sięgania. Na przełomie popularnej i naukowej pracy Stacey tak mocno rysuje się w bardziej akademickich pracach, że mogłaby po prostu skierować nas w przypisie do Brumberga lub do innych autorów, którzy omawiają kulturową historię anoreksji, takich jak Caroline Walker Bynum lub Susan Bordo. Przyjmując tak wiele kontekstów, w których można czytać Fancher, w tym anoreksję i religię, fizjologię głodu, zmieniające się oblicze wiktoriańskiej medycyny oraz wzrost i upadek spirytyzmu, Stacey prowadzi nas na dziką podróż przez historię; w rezultacie nie jest w stanie rozwinąć żadnego z tych tematów tak dobrze. Nie może też opracować ważnych sposobów, w jaki każdy sposób kadrowania Fanchera rezonuje z pozostałymi. Role seksu, na przykład, są główną cechą dyskusji o anoreksji, ale znikają dzięki inteligentnemu wnioskowi książki o debatach o profesjonalizmie w XIX wieku i naszych własnych. Mogą one jednak być jeszcze bardziej istotne dla tej drugiej dyskusji. Tak więc, mimo że Stacey inteligentnie gestykuluje w kierunku związków, które inni uczeni spędzili przez dziesięciolecia rozwijając i przynosząc ich idee na uwagę zwykłych czytelników, ma ona zrozumiałą trudność w syntezowaniu wszystkich kwestii, które podniosła pod koniec książki.
W rzeczywistości The Fasting Girl nie musi tak szeroko gestykulować, jak to robi. Stacey nie tylko daje nam jasną i żywą prozę opowiadającą bogatą i fascynującą historię choroby i uzdrowienia w amerykańskiej kulturze, ale także zaprasza nas do myślenia o kulturalnej historii prasy i jej aktywnej roli w medycznych debatach – roli, jaką lekarze lubią Broda wykorzystali na swoją korzyść. Sprawa Fanchera, z lokalną i dziennikarską historią, jest namiętna i mogłaby być bardziej sensowna dla tej pamiętnej książki.
Martha Stoddard Holmes, Ph.D.
California State University, San Marcos, San Marcos, CA 92096-0001
[email protected] edu
[patrz też: usuwanie laserowe owłosienia cena, ibuprom zatoki ulotka, helicobacter pylori cena badania ]
[podobne: ibuprom zatoki ulotka, prądy interferencyjne, stomatologia rzeszów ]